Joga...co si vybrat

Chtěli byste jogu vyzkoušet, ale nevíte, kterou lekci jogy vybrat ? Ano, říká se "Cesty jsou různé, ale joga je jen jedna."  Jakou cestou se vydat, abych se dostala k joze. 

V našem studio aktuálně nabízíme tyto lekce jogy pro dospělé tak, aby si mohl vybrat opravdu každý.

Jemná joga

Lekce jemné jogy je zaměřená na opravdu jemné a pomalé protažení těla a to především v oblasti zad a krku. Je zaměřená na uvolnění zádových partií a otevření hrudníku. Nezapomínáme ani na dech, trénink hlubokoého, reps. plného jogového dechu je součástí každé jogové lekce. V lekci nenajdete asany (pozice), které nejsou vhodné při bolesti zad (bojovníci, apod.). 

Lekce je vhodná pro začátečníky i ty, kteří chtějí jen laskavě a mírně svoje tělo protáhnout a odpoutat se od všedního dne. 

Hatha Flow joga

Plynutí.... v pozicích. Zde už plyneme s pozice do pozice, společně s dechem. . V pomalém tempu, nezbytnou součástí je Pozdrav slunce nebo Pozdrav měsíce. Vy můžete zavřít oči a proplouvat nerušeně lekcí, ladit svoje tělo v jednotlivých pozicích a vnímat, co vám přinášejí. 

Lekce se řadí mezi méně náročné, normální. Začátečním lekci zvládne, je více veden. Přínosné je nejdříve absolvovat kurz pro úplné začátečníky, abyste si lekci pak více užili. 

Powerjoga

Potřebujete trochu více dynamičnosti a rozpumpovat tělo ? Pak je vhodná právě powerjoga. Nikam se ale nehecujeme, jen zařadíme do lekce dynamickou část, kdy pozice rychleji střídáme. Tělo se víc zahřeje, dech více pracuje. Učíme se praktikovat s dechem Udžájí. Lekce powerjogy u nás trvá zpravidla 1,5 hodiny a procházíme třemi fázemi - 1. postupné protažení těla, vyladění pozic, 2. dynamická část (silně aktivní, rychlejší nebo střídání výdrží v pozicích), 3. relaxace (cca 15 minut), kdy tělo necháme zcela uvolnit.

 

Lekce je vhodná pro ty, kteří znají pozice a mají rádi spíš aktivnější pohyb. 

 

Senior joga

Chcete začít cvičit, ale máte pocit, že jste již starší nebo nebudete stačit?

Jogu můžete začít cvičit v jakémkoliv věku a na našich hodinách nepodporujeme soutěživost. 

Lekce pro starší jsou přizpůsobeny opravdu těm starším nebo i mladším, ale méně pohybově zdatným. Využíváme pomůcek, které vám ulehčí provedení cviků, například židle je výborným pomocníkem :-). 

Na lekce Jogy pro starší je možné se objednat telefonicky nebo SMS.

Pojďte si zkusit příjemné protáhnout tělo a potkat s podobně naladěnými lidmi

 

Rezervace -Yoko Studio

Spřátelené weby

Česká asociace dětské jogy - yokostudio.czYoko Studio - fotoatelier