Dětská joga

Informace k lekcím dětské jogy

ormou příběhu, pohádky, říkánky nebo písničky děti zkoušejí pozice z jogy, ale přitom také skotačí, napodobují zvířátka  a květiny.U starších dětí více cvičíme a skotačíme. Jednotlivé jógové pozice jsou prováděny dynamicky, bez výdrže a jsou přizpůsobeny právě dětem. Lekce není ale jen o prvcích jógy, ale i o relaxaci, veselé zábavě a hře a dotyku. Děti velmi vítají lehké masážní dotyky například na záda, chodidla.  Jóga pomáhá rozvíjet fyzickou, psychickou i duševní stránku dítěte, srovnat fyzické disbalance (skolioza),  trénuje  soustředění/ koncentraci, respekt.  Každá lekce trvá 45 minut  a lekce se postupně rozvíjejí podle schopnosti dětí. 

 • Pohybové cvičení  s prvky jógy je určeno pro děti od 2 do 4 let společně s rodiči 

Pohybové cvičení rodičů s dětmi se zařazenými jógovými prvky. Hrajeme různé příběhy se zvířaty a provádíme cviky, které jsou úzce spojeny s jogou, ale přizpůsobeny tak, aby je děti zvládly a nebylo to pro ně nudné. Zařazujeme i opičí dráhy, stavby komínů z kostech, prolézání tunelem.  Cvičení končí krátkou relaxací. Nečekejte úzce jogově zaměřenou hodinu.

>> aktuálně nejsou lekce otevřeny

 • Kurz Hravé jógy pro děti je určen dětem od  4 do 6 let 

Děti se postupně seznamují s jednotlivými názvy pozic a způsobem jejich provedení. Vše je vedeno formou příběhu nebo naladění do určité tématiky. Hodina začíná pozdravem, končí relaxací a pozdravem. Lekce probíhá s rodičem nebo bez rodiče, volba je na rodičích a dětech. Kurz může začít s rodiči a postupně se odpoutat. Děti si to pak i víc užijí. 

Kurz 2019/2020 - začínáme 16.9., pondělí od 15:45

Cena kurzu: 1600,-

 • Teen joga aneb "Něco mezi" dítětem a dospělým (pro děti od 8 - 13 let)

U nás už tradiční a oblíbená lekce pro školáky. Na lekcích pracujeme více s pozicemi, rozšiřujeme možnosti, ale vnášíme i informace o historii jogy, sanskrtu i zdravotních pozitivech jogy i jiného pohybu. Školáci si i rádi povídají a sdělují své pocity (možná více než rodičům),  a tak se z lekce někdy stává také sdílení s uvolněnou atmosférou. 

2019/2020 - začínáme 17.9.2019, úterý, vždy od 16:45

Cena: 100,- lekce nebo permenentka 900,- (10 vstupů). Permanentku můžete využít i na lekce pro dospělé, je přenosná. 

Pravidla malého jogínka

 • Než si jdu zacvičit, dojdu si na toaletu. Prázdné břicho je na cvičení lepší než plné.
 • Před lekcí se trochu napiji, při cvičení ale už nepijeme a nejíme. Pití necháme v šatně.
 • Cvičíme v ponožkách nebo bosky.
 • Jogíni mají rádi klid a ticho, a my to na našich lekcích také učíme J

Informace pro rodiče

 • Předplatitelé mohou využít jako náhrady.
 • Pokud se malý jogínek nemůže dostavit na lekci, prosím o včasnou omluvu (telefonicky, odhlásit se přes rezervační systém), nejpozději ráno před hodinou. Uvolníte tím místo jinému zájemci.
 • Pokud se chce předplacený přihlásit i na čtvrteční lekci, prosím o rezervaci v rezervačním systému nebo mi to sdělit telefonicky
 • Lekce probíhají formou pololetního kurzu.

Spřátelené weby

Česká asociace dětské jogy - yokostudio.czYoko Studio - fotoatelier