Image
Denisa Bláhová

Vrcholový sport, sportovní gymnastika, mne naučil vydatně fyzické práci s tělem, s jeho možnostmi i bolestí, posunul vnímaní hranic na tělesné i psychické úrovni.


Jako lektor aerobiku a strečinku jsem pak viděla, jak jiní lidé pracují se svým tělem, jak jej vnímají či nevnímají, kde jsou jejich hranice skutečné a nastavené.V té době jsem objevila také jógu a její relaxační techniky a viděla jejich účinky na tehdejší klientelu v tělocvičnách. V letech silně vytížených hlavně prací jsem sama na sobě poznala účinky dlouhodobého stresu a začala měnit postupně návyky ve vnímání svého těla, naslouchat mu. K józe jsme se vrátila postupně a v roce 2017 si vybrala výcvik Jóga v širších souvislostech, který spojuje klasický přístup B. K. S. Iyengara a spirální dynamiky pocházející ze Švýcarska.

Věnuji se aktuálně jemnější flow józe. Zaměřuji se na vědomé dýchaní, na spirální princip stavby těla a správné vedení pohybu v asánách. Spirální principy zařazuji podle skupiny a její pokročilosti, každá lekce je jiná. Postupně vedený proces praxe umožňuje rozvíjet se bezpečným způsobem od jednoduchých pozic ke komplexnějším. Pomáhá rovnoměrně získat flexibilitu a stabilitu v těle na fyzické úrovni a postupně vede k rozvinutí jemného vnímání v mysli a v těle na úrovních jiných. Zaměřuji se zejména na správné provádění pohybu v ásanách, zapojení potřebných skupin svalů a kostí a správnému dýchání.


Vedu veřejné i individuální lekce.
Těší mne práce se seniory i s úplnými začátečníky.
Je radost vidět po lekcích uvolnění a rozzářené oči, jasné pohledy a vzpřímená vitálnější těla.